Śródmieście

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Śródmieście

Wiadomości

stat

W tym roku metamorfoza Szerokiej

Odcinek Targ Drzewny-Szklary zostanie oddany do użytku w sierpniu, zaś wszystkie prace budowlane do skrzyżowania z ul. Grobla II zakończone będą w październiku 2018 r.
Odcinek Targ Drzewny-Szklary zostanie oddany do użytku w sierpniu, zaś wszystkie prace budowlane do skrzyżowania z ul. Grobla II zakończone będą w październiku 2018 r. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

W 2018 r. rozpocznie się kompleksowa przebudowa ul. Szerokiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W pierwszym etapie wykonany zostanie odcinek od Targu Drzewnego zobacz na mapie Gdańska do ul. Grobla II zobacz na mapie Gdańska. W 2019 r. prace mają objąć kolejny fragment w stronę Żurawia zobacz na mapie Gdańska, ale już w tym roku gotowy ma być nowy chodnik na całej długości ul. Szerokiej.Czy częściej odwiedzasz wyremontowane ulice na Głównym Mieście?

tak, ich nowy standard wykonania zachęca do spacerów

71%

tak, ponieważ powstają przy nich nowe lokale gastronomiczne

9%

nie, to za małe inwestycje, by przyciągnęły mieszkańców innych dzielnic

10%

nie, nie podoba mi się ich nowy sposób zagospodarowania

10%
W ramach przetargu, który zostanie ogłoszony na początku stycznia, przewiduje się wykonanie na ul. Szerokiej nowej konstrukcji jezdni, chodników oraz zatok parkingowych. Nowa nawierzchnia ma nawiązywać do zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji z wykorzystaniem kamiennej kostki.

Ulica zyska nowe, stylizowane latarnie, ławki oraz stojaki rowerowe. Pojawią się nowe nasadzenia drzew oraz donice z zielenią. Przebudowie ulegnie także kanalizacja deszczowa.

- Rozbudowa ulicy Szerokiej zostanie podzielona na dwie części. Pierwszy etap [Targ Drzewny - Grobla II - dop. red.] będzie wykonany do końca października 2018 r. - deklaruje Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, jednostki miasta odpowiedzialnej za tę inwestycję.
Rozpoczęcie kolejnego etapu prac na ul. Szerokiej, czyli od ul. Grobla II do Żurawia planowane jest na 2019 r., przy czym już w 2018 r. gotowe mają być tam nowe nawierzchnie chodników.

Ponadto, w 2018 r. przewidziano wymianę nawierzchni jezdni i chodników w Śródmieściu na ul. Złotników zobacz na mapie Gdańska, Przędzalniczej zobacz na mapie Gdańska oraz chodników na ul. Tartacznej zobacz na mapie Gdańska.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach gruntownej przebudowy w historycznym centrum doczekały się ul. Św. Ducha zobacz na mapie Gdańska (odc. Złotników - Bosmańska), Stągiewna zobacz na mapie Gdańska (z fragmentami przyległych ulic), Grobla II-III-IV zobacz na mapie Gdańska, Straganiarska zobacz na mapie GdańskaŁagiewniki zobacz na mapie Gdańska. Na nowo urządzony został też skwer Świętopełka zobacz na mapie Gdańska.

Czytaj też: Artykuł z 2016 r.: Nowe chodniki w historycznym Śródmieściu

Materiał archiwalny z 2015 r.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (122)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Śródmieście

Pozostałe wiadomości z dzielnicy Śródmieście

Pozostałe newsy

Forum dzielnicy Śródmieście